יבוא בעלי חיים בתקופת הקורונה

לפרטים והזמנות מלאו פרטים

הקורונה שינתה סדרי עולם, וגם יבוא בעלי חיים הפך לאתגר מאז שהיא פלשה אל חיינו ואל כל חלקת אדמה ברחבי הגלובוס.

עקב סגירת השמיים והירידה בפעילות של כל חברות התעופה הזרות, רבים תוהים כיצד ניתן לייבא בעלי חיים והאם יוכלו לטוס עם חיות המחמד שלהם.

יש שנשארו רחוק מארץ מולדתם או רחוק מיקיריהם, אחרים נסעו לחופשה וטרם חזרו לארץ, מה שהותיר סימני שאלה רבים- מתי ישובו לארץ? האם יוכלו להתאחד בקרוב עם חיות המחמד שנשארו בבית? ובאשר למי שטס עם חברו הטוב ביותר, האם יוכלו לשוב יחד ארצה?

נתחיל בבשורה הטובה, יבוא בעלי חיים עדיין בר ביצוע, גם בתקופת הקורונה, אם כי כמו בכל תחום אחר בחיינו, גם כאן נאלצנו להסתגל למצב, לגייס את כל היצירתיות ולמצוא דרכים חלופיות לעשות את זה בצורה בטוחה, מהירה וקלה, עד כמה שאפשר.

למה זה נעשה כל כך מורכב?

יש מספר סיבות לכך, שתהליך יבוא בעלי חיים נעשה קצת יותר מורכב ממה שהורגלנו אליו עד כה.

ראשית, חשוב לציין, שחברת התעופה אל על, שנחשבה לאחת מהחברות הידידותיות לחיות המחמד שלנו, עצרה פעילותה. החברה צפויה לשוב לפעילות באוגוסט, אך מניסיון העבר, כל תכנית שאנו מתכננים בתקופת הקורונה צריכה להילקח בערבון מוגבל.

שנית, חברות התעופה הזרות כבר לא מגיעות לישראל, ובטח שלא מוציאות ממנה טיסות, מה שצמצם באופן משמעותי את האפשרויות, וכעת, גם אם יש טיסות יוצאות, קשה מאוד למצוא בהן מקום, בין אם שזה עבור חיית מחמד או עבור כל נוסע אחר.

פרט לכך, חלק מחברות התעופה שנהגו להטיס בעלי חיים בעבר, הכריזו כי כעת הטסת בעלי חיים אינה בראש סדר העדיפויות שלהן, ובמיוחד לנוכח העובדה שכוח האדם צומצם באופן משמעותי, לרבות העובדים שהיו אמונים על הטסה של בעלי חיים.

נכון לרגע זה, רוב הטסת בעלי חיים מתבצעת ללא ליווי,  במשלוח אווירי כמטען עם רישיון יבוא (משלוח קרגו).

האם נהלי היבוא של בעלי חיים השתנו במהלך תקופת הקורונה?

מדינת ישראל לא שינתה כלל את נהלי היבוא של בעלי החיים. עם זאת, ייתכן שמדינות אחרות שינו חלק ממדיניותן בנושא. אנגליה למשל, הכריזה כי יש להודיע על הגעת חיית המחמד מוקדם יותר מהמקובל.

פרט לכך, גם חברות תעופה מסוימות שינו את הנהלים שלהן באשר להטסת בעלי חיים, כמו חברת התעופה בריטיש, שדורשת לבצע את התהליך רק באמצעות סוכן מורשה.

הטסת בעלי חיים בתקופת הקורונה- אפשרי, אך יקר

חברות שמתמחות בהטסת בעלי חיים פועלות ימים כלילות על מנת לסייע ולמצוא את הפתרונות הכי יצירתיים, יעילים וטובים עבור חיות המחמד ובעליהם. אף על פי שהתהליך עלול להתארך מעט, ואפשר להבין מדוע, הוא עדיין אפשרי, אם כי יכול לעלות קצת יותר ממה שהיה נהוג בעבר.

על כל מקרה- יש להתאזר בסבלנות ואורך רוח, להיעזר בחברה מורשית שזהו תחום התמחותה, על מנת לעשות זאת בצורה הכי בטוחה, ומהירה ככל שניתן.

טוֹב
מבוסס על 86 ביקורות
Ruth Blakely
Ruth Blakely
2022-11-06
A very big thank you to Ahava and all the team for bringing our beloved fur family from Australia to Israel (2 cats and 2 dogs). It was a complex job given the mixed breeds of our rescue pups and the effects of covid on the options available in the pet transport industry. Ahava was so professional and patient and went beyond the call of duty to assist us. Her communication was prompt and informative. Her knowledge and professionalism were exceptional. We will definitely use them should we need to return to Oz. Thank you, Ahava!!!
Gil Sharon
Gil Sharon
2022-10-02
The service on Terminal4Pets is highly recommended. I brought my dog from the UAE to Israel without any problems thanks to Ahava's help throughout the whole process and paperwork.
Olga Vigasin
Olga Vigasin
2022-09-04
Excellent service! Amazing 24/7 support from Ahava! The most complicated flight for two cats to New Zealand couldn't be possible without her assistance. Highly recommended team!
Genna H
Genna H
2022-08-02
Terminal for pets was super great! A big thanks to Ahava for arranging all the flights for my shih tzu from Israel to Australia! My dog arrived safely and was in great condition!
Gideon Caplin
Gideon Caplin
2022-06-21
Amazing service from Ahava and the team. Moving a dog from Israel to the UK is particularly complicated (and my situation involved various delays and pauses) but they were happy to wait for as long as needed until we were ready to move. They got everything in order, they were always responsive (including at 11pm when I landed in Paris and had a question) and had great communication with my vet also. Highly recommend for the most stress free possible experience !
Liat Shalit
Liat Shalit
2022-04-27
A special thank you to Stav and the T4P team for arranging everything to relocate our beautiful cat From Vietnam to Israel. Always available to communicate and answer questions, highly experienced and professional and super nice and patient. We will definitely use them again on our next relocation.
Eliraz Asulin
Eliraz Asulin
2021-06-01
My Terminal4Pets experience was amazing! During the covid19 we had so much troubles relocating to Japan but with Terminal4Pets help and especially Ahava we had a close caring regarding everything related to fly our dog and every question we had Ahava was very responsive and took care of every detail! Thanks you Terminal4Pets I will recommend you to everyone I know who fly with a pet! you guys are awesome!
Brian Ethridge
Brian Ethridge
2018-04-11
My experience with Terminal4Pets was unbelievably easy and efficient. I lived in Israel for a few years and had experienced many different approaches to business and customer service - mostly less that standard. T4P were amazingly responsive and treated my dog so very well. They worked with the kennel that he was staying at and got him to the US without ANY issues. When the airline gave them a challenge, T4P quickly approached me with reasonable options that helped me stay in control of my dog's itinerary and get him here quickly. I highly recommend them!
התקשרו אלינו:
מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם