מטיילים עם חיות המחמד בהמלצת הווטרינר

לפרטים והזמנות מלאו פרטים

ד"ר איתן קריינר, מייסד ומנכ"ל הסוכנות להטסת חיות מחמד: "אנו עדים לטרנד גלובאלי של הטסת חיות מחמד וצירופן לטיולים וחופשות משפחתיות ברחבי המדינה, טרנד אשר תופס תאוצה בשנים האחרונות ביתר שאת.

ישראל אמנם איננה שייכת לחלוצות בתחום היחס לחיות מחמד אולם ניתן לומר בוודאות כי גם אצלנו חיות המחמד הן חלק בלתי נפרד מהתא המשפחתי וזה בא לידי ביטוי בתחום התעופה והתיירות. על כן, ניתן לזהות מגמה בולטת של עליה בביקוש לשירותי הטסת חיות וכן לאתרי תיירות ונופש שונים אליהם ניתן להכניס חיות בית."

אז לפני שאתם עולים על הג'יפ בדרך לטיול הרפתקני ברחבי הארץ או עולים על מטוס בדרך לטיול הרפתקני מעבר לים, כדאי שתדעו שכן, אתם יכולים לקחת איתכם את חיית המחמד (בעיקר כלבים) וכן, לא רק אתם תיהנו יותר מהחופשה עם חיות המחמד יצטרפו אליכם – אם תעבדו על פי הוראות הווטרינר – גם חיות המחמד שלכם יפיקו הנאה מהחופשה.

טיול עם חיית מחמד מתחיל בטיול למרפאה הווטרינרית:
הדבר החשוב ביותר בתכנון חופשה עם חיות מחמד, בין אם מדובר על חופשה ביעד מרוחק או על טיול אוהלים במדבר יהודה, זה לקחת את החיה לווטרינר בכדי לוודא כשירות פיזית לטיסה במטוס או לחילופין לנסיעה ברכב. כלבים מבוגרים ו/או כלבים הסובלים מבעיות רפואיות עלולים לסבול ומצבם הבריאותי עלול אף להידרדר. מעבר לבדיקה השגרתית, יש כמה נושאים חשובים שצריכים להביא בחשבון כאשר מטיילים עם חיות מחמד וזה עניין החיסון. טיסות בינלאומיות מחייבות ציות לחוקי יבוא/יצוא חיות (הן במדינת היעד והן במדינת המוצא) וזה אומר שיש להביא בחשבון: חיסון הכלבת, בדיקת דם לנוגדני כלבת, שבב אלקטרוני בינלאומי וכיו"ב. אולם מעבר לחוקים ולסטנדרטים של מדינות ושל חברות תעופה בנושא חיסונים ואישורי בריאות – הווטרינר שלכם יוכל להנחות אתכם בכל הקשור לחיסונים וטיפולים מונעים בהתאם לסוג החיה וליעד אליו אתם מעוניינים לקחתה.

ד"ר קריינר: "בין אם מדובר על חציית גבולות גיאוגרפיים או טיול באתר לא רחוק מישוב מגוריכם, הכלב עלול להיחשף למחלות ולחיידקים חדשים הזרים למערכת החיסונית שלו. ראשית כל יש לוודא כי לכלב יש שבב אלקטרוני (קריא) וכי חיסון הכלבת בתוקף נכון למועד הטיול. לאחר מכן, מומלץ לחסן את הכלב כנגד תולעת הפארק, שעלת המכלאות וכיו"ב (יש להתייעץ עם וטרינר).


חומרי טשטוש והרגעה להטסת חיות מחמד – קודם כל תירגעו:
אנשים רבים חושבים שזה לטובת החיה להרדים או לטשטש אותה במהלך נסיעה ממושכת ברכב ובעיקר במהלך טיסה אולם מדובר על סיכון (בריאותי) על פי ד"ר קריינר, לדבריו: "חומרי טשטוש מתערבים בתפקוד המערכת הפיזיולוגית על ידי כך שהם מחלישים ואף משתקים אותה. מאחר ומדובר בסיכון, אנו הווטרינרים משתמשים בחומרי הרדמה רק כאשר אין ברירה אחרת, היינו במצבי טראומה וניתוחים פולשניים או כשהחיה סובלת מכאבים. כאשר מדובר על הרגעת חיה בעת טיסה או נסיעה ברכב, חומרי ההרדמה הינם בגדר סיכון מיותר לכל הפחות. במקרים קיצוניים, חומרי הטשטוש מובילים להידרדרות במצב הבריאותי של החיה שכן חומרי הרדמה גורמים להאטת מחזור הדם, לסחרחורות, לבחילות, לדופק איטי ועוד. *חומרי הרדמה מסוכנים אף יותר בטיסה ארוכה שכן אחוזי החמצן הנמוכים בשילוב עם האוויר היבש במטוס גורמים לסחרחורות, להתייבשות ולתחושת ניוון והשילוב עם חומרי הרדמה (אשר להם השפעה זהה) רק מכפיל את הסיכון.


מזון, משקאות ותרופות:
לקראת טיסה או נסיעה ארוכה יש למנוע מחיית המחמד מזון (מומלץ להאכילו לא יאוחר משלוש שעות לפני עזיבת הבית) אולם יש להעניק לה מים לאורך כל היום ואף במהלך הנסיעה עד כמה שניתן.

לטיול עצמו רצוי להביא את המזונות ותוספי המזון אליהם מורגלת חיית המחמד וכן יש להשתדל להאכילה באותן שעות ובאותן כמויות להן היא רגילה. שינויים בהרגליי התזונה יכולים לגרום לירידה בתפקוד הן בהיבט הפיזיולוגי והן בהיבט הנפשי. חיות מחמד זקוקות לשגרה וגם בתנאי חופש וטיולים יש להשתדל לשמור, עד כמה שניתן, על הרגלי התזונה והשינה שלהם. אל תסתמכו על כך שתוכלו לקנות מזון, תוספי מזון או תרופות במקרה הצורך במהלך החופשה כי אתם לא יכולים לדעת בוודאות שאלו יהיו נגישים. הביאו עמכם מזון ותרופות לפי הצורך ואף כדאי לקחת מקדם הגנה ולהצטייד ברזרוות.


רק ליתר ביטחון:
באם אתם מטיילים עם חיות מחמד בחו"ל אתם תדרשו להציג מסמכים וביניהם פנקס חיסונים אולם גם אם אתם מטיילים עם חיית מחמד בארץ כדאי לקחת פנקס חיסונים רק ליתר ביטחון למקרה שתאלצו לבקר במרפאה וטרינרית במהלך הטיול (כדי לתת לווטרינר המטפל את המידע המדויק על מצב החיה וההיסטוריה הרפואית שלה). ואם כבר מדברים על מקדמי הגנה, חשוב לברר האם והיכן יש וטרינר בקרבת מקום ואולי אף מוקד חירום בסביבה.

טוֹב
מבוסס על 86 ביקורות
Ruth Blakely
Ruth Blakely
2022-11-06
A very big thank you to Ahava and all the team for bringing our beloved fur family from Australia to Israel (2 cats and 2 dogs). It was a complex job given the mixed breeds of our rescue pups and the effects of covid on the options available in the pet transport industry. Ahava was so professional and patient and went beyond the call of duty to assist us. Her communication was prompt and informative. Her knowledge and professionalism were exceptional. We will definitely use them should we need to return to Oz. Thank you, Ahava!!!
Gil Sharon
Gil Sharon
2022-10-02
The service on Terminal4Pets is highly recommended. I brought my dog from the UAE to Israel without any problems thanks to Ahava's help throughout the whole process and paperwork.
Olga Vigasin
Olga Vigasin
2022-09-04
Excellent service! Amazing 24/7 support from Ahava! The most complicated flight for two cats to New Zealand couldn't be possible without her assistance. Highly recommended team!
Genna H
Genna H
2022-08-02
Terminal for pets was super great! A big thanks to Ahava for arranging all the flights for my shih tzu from Israel to Australia! My dog arrived safely and was in great condition!
Gideon Caplin
Gideon Caplin
2022-06-21
Amazing service from Ahava and the team. Moving a dog from Israel to the UK is particularly complicated (and my situation involved various delays and pauses) but they were happy to wait for as long as needed until we were ready to move. They got everything in order, they were always responsive (including at 11pm when I landed in Paris and had a question) and had great communication with my vet also. Highly recommend for the most stress free possible experience !
Liat Shalit
Liat Shalit
2022-04-27
A special thank you to Stav and the T4P team for arranging everything to relocate our beautiful cat From Vietnam to Israel. Always available to communicate and answer questions, highly experienced and professional and super nice and patient. We will definitely use them again on our next relocation.
Eliraz Asulin
Eliraz Asulin
2021-06-01
My Terminal4Pets experience was amazing! During the covid19 we had so much troubles relocating to Japan but with Terminal4Pets help and especially Ahava we had a close caring regarding everything related to fly our dog and every question we had Ahava was very responsive and took care of every detail! Thanks you Terminal4Pets I will recommend you to everyone I know who fly with a pet! you guys are awesome!
Brian Ethridge
Brian Ethridge
2018-04-11
My experience with Terminal4Pets was unbelievably easy and efficient. I lived in Israel for a few years and had experienced many different approaches to business and customer service - mostly less that standard. T4P were amazingly responsive and treated my dog so very well. They worked with the kennel that he was staying at and got him to the US without ANY issues. When the airline gave them a challenge, T4P quickly approached me with reasonable options that helped me stay in control of my dog's itinerary and get him here quickly. I highly recommend them!
התקשרו אלינו:
מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם