מילון מונחים בתחום הטסת חיות מחמד

לפרטים והזמנות מלאו פרטים

אבטחת כלוב טיסה
הטסת חיות מחמד תתאפשר רק אם ברשותך כלוב הטסה העומד בתו תקן בינלאומי. לצורך אבטחת החיה, יש לוודא כי ברשותך "אזיקונים" לנעילת כלוב ההטסה (יש לקדוח חורים מיוחדים לצורך כך) על מנת שניתן יהיה לנעול אותו לאחר הבידוק הביטחוני במדינת המוצא ועד לנחיתה ביעד הסופי.

אישורי בריאות 
מדינות דרושות אישורי בריאות כתנאי לייבוא חיות מחמד. אישור זה ניתן על ידי וטרינר פרטי וחתום על ידי וטרינר ממשלתי אשר בדק את התיק הרפואי של חיית המחמד וכי חיית המחמד חוסנה על פי דרישות מדינת היעד ומדינת המוצא .

אישורי יבוא/יצוא חיות
לכל מדינה חוקים ונהלים משלה בנוגע ליבוא ויצוא חיות מחמד. יש לברר את התנאים מבעוד מועד (במשרדי החקלאות, משרדי החוץ, משרדי התיירות ואפילו באמצעות נציגים בשגרירויות ובקונסוליות מקומיות). יש לוודא שברשותכם כל המסמכים הנדרשים לייבוא ויצוא חיות מחמד ובאם יש צורך לשלם אגרות יבוא/יצוא שונות, יש לבצע זאת מבעוד מועד.

בדיקת נוגדני כלבת
מדינות מחייבות בעלי חיות מחמד (חתולים, כלבים וחמוסים) לחסן את החיה מפני כלבת לפני מועד הטיסה. אולם ישנן מדינות אשר אינן מסתפקות בחיסון והן מוסיפות עוד מקדם זהירות והוא בדיקת דם, אותה מבצעים לפחות 30 יום לאחר חיסון הכלבת. רק אישור ממעבדה מוסמכת יקנה לכם אישור להטסת החיה.

גורים במטוס
הטסת גורים תתאפשר רק עם מלוא לגור 3 חודשים לכל הפחות וזאת מאחר שחברות התעופה לא מאפשרות הטסת חיה מתחת לגיל זה וכן מאחר וחיסון נגד כלבת הוא תנאי הכרחי לייבוא וייצוא חיות, ונהוג לחסן נגד כלבת רק חיות מחמד שמלאו להן לפחות 3 חודשים, הגיל המינימאלי להטסת חיות מחמד הוא 3-4 חודשים.

 

הטסה מסחרית של חיות

על פי חברות התעופה המסחריות קיימת אבחנה בין הטסת חיות מחמד לצורך אישי (כאשר משפחה מעתיקה את מקום מגוריה או טסה עם חיות מחמד במסגרת חופשה) לבין הטסת חיות מחמד לצורך מסחרי . נכון להיום, מותר לאדם לטוס מישראל/לישראל עם שתי חיות מחמד לכל היותר מעבר לכך זה כבר נחשב הטסה מסחרית ועליו למלא טפסים שונים ולשלם מכס על פי החוק*.

הטסת חיות מזן מסוכן
כל מדינה בוחרת לעצמה את הזכות להגדיר זן מסוים של חיה כ"זן מסוכן". לדוגמא כאשר אתם מבררים אפשרות של הטסת כלב מסוג פודל לישראל הפרוצדורה תהיה שונה לגמרי מהטסת כלב מזן פיט-בול גזעי . אם מתברר לכם שהגזע הנמצא ברשותכם שייך לקטגוריית "זן מסוכן" יש לברר האם בכלל מותר לייבא אותו ואם כן מהם התנאים.

הטסת כלבי שמירה
הטסת כלבים לצורך מבצעי אבטחה וביטחון הינו תחום שצובר תאוצה ומאלץ הן את הסוכנויות להטסת חיות והן את חברות התעופה להתאים את שירותי ההטסה לדרישות ולסטנדרטים החדשים. מאחר ומדובר על הטסת כלבים בכמות מאסיבית, תחת לוח זמנים צפוף, יש להיערך לפרויקט מסוג זה לפחות 3 חודשים מבעוד מועד ולהביא בחשבון שהטסת הכלבים תתבצע כשילוח קרגו (מטען).

הסגר לחיות
ישנן מדינות אשר חוששות מיבוא חיות אל תוך שטחן מחשש שאלו יביאו עמן נגיפים ומחלות שיובילו למגפה. על כן, מדינות אלו מחייבות הסגר של חיות מחמד בתחנות הסגר למשך פרט זמן קבוע המשתנה ממדינה למדינה. באם אתם מתכננים הטסת חיות למדינה המחייבת הסגר יהיה עליכם לטפל בהליך ההסגר כבר במדינת המוצא מבעוד מועד.

וטרינר מוטס
הליך הטסת חיות מחמד כולל בדיקות, טיפולים ואישורים וטרינריים. אולם יש גם דרישה גוברת לווטרינר מוטס אשר מלווה את חיית המחמד משלבי ההכנה לטיסה ועד לנחיתה ביעד הסופי. יש ביקוש לווטרינר מוטס בעיקר במקרים של הטסת סוסים למרוצים, הטסת כלבים מבוגרים ו/או בעלי מוגבלויות וכן הטסת גורים צעירים בטיסות ארוכות.

חיית מחמד על המטוס Pet In Cabin
ישנן חברות תעופה המאפשרות לך לטוס עם חיית המחמד בקבינת הנוסעים וזאת בתנאי שהחיה (חתול או כלב) איננה שוקלת יותר מ-8 ק"ג כולל כלוב הטיסה. לפני הזמנת כרטיסי טיסה בחברת תעופה מסוימת, יש לבדוק אם היא מטיסה Pet In Cabin.

כלובי הטסה
חברות התעופה כיום מחייבות את בעלי החיות להצטייד ב"כלובי טיסה בעלי תו תקן בינלאומי". לא זאת בלבד שעל כלוב ההטסה לעמוד בתקנים, הוא חייב להתאים למידות החיה כך שהיא תוכל לעמוד זקוף ואף להסתובב בחופשיות בכלוב. לתשומת ליבכם, אין להתייצב לטיסה ללא כלוב הטסה העומד בסטנדרטים הללו.

כרטיסי טיסה לחיות
חיות מחמד הן "לקוחות" לכל דבר ועניין. באם אתם מבקשים לטוס עם חיית המחמד, הקפידו להציג את הנושא לסוכן הנסיעות או למציג חברת התעופה כבר בשיחה הראשונה וודאו כי הוזמן עבורה כרטיס טיסה (בקבינת הנוסעים או בתא המטען). *מחירי כרטיסי הטיסה לחיות משתנים מחברת תעופה אחת.

מלווה מוטס
במקרים בהם בעלי חיות מחמד מבקשים להטיסן לבד, ניתן להזמין שירותי מלווה מוטס אשר יתלווה אל החיה משדה התעופה במדינת המוצא ועד לשדה במדינת היעד הסופי. לידיעתכם, שימוש בשירותי ליווי חיות בטיסה איננו בהכרח יקר יותר משילוח חיות כמטען (בהטסת קרגו) והוא כולל בחובו ערך מוסף: הטסה נוחה, בטוחה והומאנית יותר של חיית המחמד.

ניהול הטסת חיות
הליך הטסה בינלאומית של חיות מחמד הינו ארוך ומורכב. בעלי חיות המחמד למדו, במהלך השנים האחרונות, כי הם לא צריכים "לשבור את הראש" לבדם וכי קיימים מנהלי הטסת חיות אשר מתפקידם למסור את כל המידע הרלוונטי כולל ניירת, אישורים, חיסונים, מסלולי טיסה אופציונאליים, טפסי הרשמה לתחנות הסגר, עמילויות מכס, כלובי הטסה מורשים ועוד. מנהל הטסת חיות הוא כמו מפיק חתונות אשר אחראי על כל שלב ושלב בהטסת החיות לנוחיות הבעלים וזה חוסך זמן, במקרים רבים הוצאות מיותרים ובעיקר חוסך טרחה ועוגמת נפש.

סוכנות להטסת חיות
זוהי סוכנות נסיעות לכל דבר ועניין שמטרתה להעניק שירותי טיסה וטיולים לחיות מחמד. הסוכנות מספקת כרטיסי טיסה לחיות, הסעות לשדות התעופה, כלובי הטסה, הזמנת פנסיונים בחו"ל למקרים של עצירות ביניים או לחילופין בתי מלון ידידותיים לחיות ועוד.

סימון כלוב טיסה
בכדי לאפשר לחברות התעופה, חברות שירותי הקרקע וצוותי הביטחון לטפל בכלובי הטיסה ללא סיבוכים, הינכם מתבקשים לסמן את כלוב ההטסה כך שיוצמדו אליו כמה שיותר פרטים מזהים כגון: שם הבעלים, מספר טלפון במדינת היעד ומספר טלפון במדינת המוצא, מספר הטיסה, שם חברת התעופה וכיו"ב.

פט-פספורט Pet Passport
זוהי מעיין "תעודת כניסה" לחיות בן מדינות באיחוד האירופי. מי שבבעלותו פספורט לחיות יכול לעבור בין מדינה למדינה, בתוך האיחוד, ללא צורך באישורים נוספים.

עמילות מכס
במקרים של שילוח חיות כמטען חל חוק עמילות מכס. כל מדינה רשאית לגבות תעריף משלה לייצוא ולייבוא חיות מחמד ועל כן יש להתעדכן ולהיערך בהתאם.

רילוקיישן עם חיות
ככל שטרנד הרילוקיישן תופס תאוצה ברחבי העולם כך גדל הביקוש לשירותי הטסת חיות מחמד. אנשים המעתיקים את מקום מגוריהם במסגרת העבודה נוטים לקחת איתם את חיית המחמד או במילים אחרות – גם חיות המחמד עושות רה לוקיישן.

שילוח קרגו
זוהי הטסת חיה ללא הבעלים. ישנן מדינות כמו בריטניה, אוסטרליה ,ועוד, המחייבות הטסת חיות לשטחן באמצעות קרגו בלבד. אולם הטסת חיות כמטען נפוצה גם במקרים של הטסת חיות למדינות אשר אינן מחייבות זאת וזאת מכמה סיבותשר: כא מטיסים כמות מסחרית של חיות מחמד , כאשר מטיסים כלבים גדולים בכלובים גדולים במיוחד וחברות התעופה מסרבות להטיסם בתא המטען וכיו"ב. לידיעתכם, גם במקרים של שילוח קרגו נדרשים מסמכים, אישורים רפואיים, חיסונים וכיו"ב, דהיינו הליך היבוא לחיה זהה רק אופן ההטסה שונה.

תרופות לטשטוש והרדמה
בעבר רווחה הדעה שטשטוש חיית המחמד או הרדמתה מטיבה עם החיה שכן היא מונעת לחץ וחרדות בעת הטיסה אולם עם השנים ועל רקע מקרים מצערים (בהם חיות חלו ואף נפטרו בעת טיסה) התברר כי חומרי טשטוש למיניהם רק מרעים את המצב. אחוזי החמצן הנמוכים בשילוב עם אוויר יבש במטוס ואפקט ה- jet-leg כתוצאה מפער השעות משפיעים לרעה על חיות המחמד בעת טיסה ומאיצים הליך טשטוש טבעי ולכן כאשר החיה כבר מטושטשת היא חלשה יותר, היא סובלת מלחץ דם נמוך ולכן הסיכוי לאבדן הכרה גבוהה יותר. הימנעו עד כמה שניתן מטשטוש והרדמה לקראת הטיסה ובמהלכה.

טוֹב
מבוסס על 86 ביקורות
Ruth Blakely
Ruth Blakely
2022-11-06
A very big thank you to Ahava and all the team for bringing our beloved fur family from Australia to Israel (2 cats and 2 dogs). It was a complex job given the mixed breeds of our rescue pups and the effects of covid on the options available in the pet transport industry. Ahava was so professional and patient and went beyond the call of duty to assist us. Her communication was prompt and informative. Her knowledge and professionalism were exceptional. We will definitely use them should we need to return to Oz. Thank you, Ahava!!!
Gil Sharon
Gil Sharon
2022-10-02
The service on Terminal4Pets is highly recommended. I brought my dog from the UAE to Israel without any problems thanks to Ahava's help throughout the whole process and paperwork.
Olga Vigasin
Olga Vigasin
2022-09-04
Excellent service! Amazing 24/7 support from Ahava! The most complicated flight for two cats to New Zealand couldn't be possible without her assistance. Highly recommended team!
Genna H
Genna H
2022-08-02
Terminal for pets was super great! A big thanks to Ahava for arranging all the flights for my shih tzu from Israel to Australia! My dog arrived safely and was in great condition!
Gideon Caplin
Gideon Caplin
2022-06-21
Amazing service from Ahava and the team. Moving a dog from Israel to the UK is particularly complicated (and my situation involved various delays and pauses) but they were happy to wait for as long as needed until we were ready to move. They got everything in order, they were always responsive (including at 11pm when I landed in Paris and had a question) and had great communication with my vet also. Highly recommend for the most stress free possible experience !
Liat Shalit
Liat Shalit
2022-04-27
A special thank you to Stav and the T4P team for arranging everything to relocate our beautiful cat From Vietnam to Israel. Always available to communicate and answer questions, highly experienced and professional and super nice and patient. We will definitely use them again on our next relocation.
Eliraz Asulin
Eliraz Asulin
2021-06-01
My Terminal4Pets experience was amazing! During the covid19 we had so much troubles relocating to Japan but with Terminal4Pets help and especially Ahava we had a close caring regarding everything related to fly our dog and every question we had Ahava was very responsive and took care of every detail! Thanks you Terminal4Pets I will recommend you to everyone I know who fly with a pet! you guys are awesome!
Brian Ethridge
Brian Ethridge
2018-04-11
My experience with Terminal4Pets was unbelievably easy and efficient. I lived in Israel for a few years and had experienced many different approaches to business and customer service - mostly less that standard. T4P were amazingly responsive and treated my dog so very well. They worked with the kennel that he was staying at and got him to the US without ANY issues. When the airline gave them a challenge, T4P quickly approached me with reasonable options that helped me stay in control of my dog's itinerary and get him here quickly. I highly recommend them!
התקשרו אלינו:
מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם